„Manjaro Linux“ sujungia „Arch Linux“ pranašumus su patogumu ir prieinamumu. Ji siūlo tik 64 bitų versiją, tinkančią naujokams ir patyrusiems Linux vartotojams. Dabar pasiekiama naujausia „Manjaro“ versija, pavadinta „Wynsdey“, o pakeitimai išsamiai aprašyti toliau. Bėgant metams „Manjaro Linux“ gerokai patobulėjo, pasiekdama pagrindinius etapus, tokius kaip diegimo proceso tobulinimas, galimų darbalaukio aplinkos išplėtimas ir klestinčios vartotojų bendruomenės sukūrimas.
Kas yra Manjaro Linux?
„Manjaro“ yra patogus „Linux“ paskirstymas, sukurtas naudojant „Arch“ operacinę sistemą, kuri yra žinoma dėl savo paprastumo ir pritaikymo. Skirtingai nuo „Arch“, kurią reikia nustatyti rankiniu būdu, „Manjaro“ siūlo lengvesnį diegimo procesą ir iš anksto sukonfigūruotus nustatymus, todėl jį gali pasiekti ir pradedantieji, ir patyrę vartotojai. Jis sujungia Arch galią ir lankstumą, sutelkiant dėmesį į naudojimo paprastumą.
Manjaro Linux yra greitas ir efektyvus, greičiau paleidžiamas, veikia sklandžiau ir naudoja mažiau išteklių nei Ubuntu. Jo nuolatinio leidimo modelis užtikrina, kad visada turėsite naujausius naujinimus jų neįdiegdami iš naujo. „Manjaro Linux“ suteikia prieigą prie AUR – bendruomenės palaikomų paketų, kurių nėra oficialiose saugyklose, rinkinio. Turėdami tūkstančius paketų, galite lengvai įdiegti programinę įrangą naudodami paprastą komandą, todėl tai yra vertingas šaltinis.
Pristatome Manjaro Wynsdey
Pasirodė naujausia versija Manjaro 24, dar žinoma kaip Wynsdey. Šiame leidime pirmą kartą pristatoma „Plasma 6“, o išsamius pakeitimus galite rasti toliau –
GNOME leidimo pakeitimai
GNOME žymiai pagerino savo nuotolinio darbalaukio patirtį 46 versijoje, pristatydama naują specialią nuotolinio prisijungimo parinktį. Ši funkcija leidžia vartotojams prisijungti prie GNOME sistemos, kuri šiuo metu nenaudojama, ir nuotoliniu būdu konfigūruoti ekraną, taip užtikrinant geresnę vartotojo patirtį.
GNOME failų tvarkyklė 46 versijoje apima naują visuotinės paieškos funkciją. Tai leidžia vartotojams iš karto pradėti paiešką, nežinant, kur yra ieškomų prekių. Puikus pasaulinės paieškos dalykas yra tai, kad ji vienu metu gali ieškoti keliose vietose, įskaitant esančias už jūsų namų katalogo ribų. Norėdami tai nustatyti, eikite į patikslintų paieškos vietų nustatymus ir pridėkite vietas, kurias norite įtraukti.
GNOME 46 nustatymų programa buvo pertvarkyta, kad būtų lengviau naršyti. Naujoje Sistemos skiltyje dabar yra regiono ir kalbos, datos ir laiko, naudotojų, nuotolinio darbalaukio, saugaus apvalkalo ir informacijos nuostatos. Daugelis pagrindinių GNOME programų buvo atnaujintos iki 46 versijos. Šie patobulinimai yra ne tik paviršiai, bet ir gilūs techniniai patobulinimai, užtikrinantys našesnę ir tobulesnę patirtį.
Plazmos leidimo pakeitimai
„Plasma 6“ suteikia esminių KDE technologijų paketo atnaujinimų, įskaitant naujausią Qt taikomųjų programų sistemą ir patobulintą „Wayland“ grafinę platformą. Šie pakeitimai sukurti taip, kad būtų sklandūs ir nepastebimi, išlaikant jums žinomą darbalaukio aplinką. Dėl to Plasma apskritai tampa patikimesnė ir sudaro sąlygas būsimiems patobulinimams.
Patobulinta nustatymų programa yra patogesnė ir joje yra mažiau įdėtų puslapių. Daugelis mygtukų buvo perkelti į įrankių juostą, pagerinant suderinamumą su kitomis programomis ir sukuriant daugiau vietos turiniui. Dabar galite lengvai konfigūruoti pageidaujamas programas įvairiems failų tipams, pvz., muzikos ir vaizdo failams, o nauja numatytoji garso tema „Vandenynas“ pakeitė garso temą „Deguonis“.
Pakeitimai XFCE leidime
Dabar skydelyje yra dvi naujos funkcijos. Pirma, galite nustatyti jo ilgį pikseliais, o ne procentais. Antra, yra galimybė laikyti skydelį virš langų, leidžiant maksimaliems programų langams užpildyti plotą už skydelio, o ne sėdėti prie jo apatiniame arba viršutiniame krašte. Valdymo centras sujungia visus darbalaukio sistemos valdymo modulius į vieną patogią langą. Daugelis šių modulių dabar turi papildomų parinkčių.
Source link