Paskelbta: 2024 m. gruodžio 1 d., 03:23 val.
Paskutinį kartą atnaujinta: 2024 m. gruodžio 1 d., 03:42 val.
Pažintis Gordy Siddonsu – žmogumi, įkvėpusiu vieną populiariausių personažų viename populiariausių visų laikų vaizdo žaidimų – toli gražu nėra lengva. Jis jums tiesiai pasakys: „Nenoriu apie tai kalbėti“ arba „nežinau“, o tada leis pokalbiui nutilti 10–15 sekundžių, kol užpildysite jį geresniu klausimu.
Kai 2010 m. balandžio mėn. vaizdo žaidimų dizaineris Joshas Sawyeris ir rašytojas Chrisas Avellone’as apsilankė Goodsprings mieste, norėdami pasisemti įkvėpimo ir apklausti vietinius gyventojus dėl jų naujausio pavadinimo, Siddons buvo tas, kuriuo jie negalėjo atsigerti.
Tuo metu jo darbas buvo dinamito sprogdinimas įmonėje, kuri kasė vietines kalvas, kuriose yra švino, cinko ir vario.
„Sprogdinau kalną“, – pasakoja 60 metų Siddonsas Casino.org važiuodamas į savo motinos namus Padėkos dienos proga. „Aš gyvenau kasykloje, kasiau kasyklą“.
Štai kodėl Easy Pete, personažas, pagrįstas Siddonsu, siūlo dinamitą „Fallout: New Vegas“ žaidėjams. (Jei jie nusprendžia stoti į Goodsprings miestą Ghost Town Gunfighte, jie turi pasiruošti jį ginti.)
Goodsprings yra emocinis „Fallout: New Vegas“, kuris vyksta praėjus 200 metų po branduolinio karo, sunaikinusio didžiąją Žemės dalį, centras. Nuo 2010 m. spalio mėn., kai buvo išleistas, jis tapo vienu populiariausių vaizdo žaidimų pasaulyje, parduotas beveik 12 milijonų kopijų.
Nors pagrindinės veiksmo scenos vyksta Las Vegaso juostoje ir prie Hoover Dam, Goodsprings yra vieta, kur žaidėjai supažindinami su pobranduolinės Mohave Wasteland pasauliu.
Siddonų ir kitų „Goodspringers“ veikėjai teikia besąlygišką paramą, o žaidėjai mokosi savo vaidmens – kaip kurjerio, įsipainiojusio į įspėjamųjų mafiozų, genčių vyriausybių ir technologijų milijardieriaus, turinčio savo dizainą, kovą dėl valdžios.
„Maniau, kad jis atrodo taip pat, kaip aš“, – atsako Siddonsas, paklaustas jo reakcijos pirmą kartą pamačius Easy Pete’ą. „Jis taip pat elgiasi kaip aš – gana artimas, taip. Jis niekada neišeina iš baro“.
Siddonsas ne tik sėdi „Pioneer Saloon“, bet ir ten dirba visą darbo dieną, užsiimdamas „visais reikalais – priežiūra ir kitais dalykais“, – sako jis.
All Out for Fallout
Per pastaruosius trejus kartą per metus šis 100 gyventojų turintis miestas prisipildo apie 4000 žmonių. Jie patenka į jos orientyrus – Pioneer (vadinamas Ieškovas Salonas žaidime), „Goodsprings General Store“, bažnyčia ir kapinės – kaip „The Beatles“ gerbėjai į Penny Lane ir Strawberry Fields Liverpulyje.
Dvi dienas iš eilės „Siddons“ ir „Pioneer“ savininkas Stephenas „Old Man Liver“ Staatsas, kuris žaidime nedalyvauja, veda ekskursijas po orientyrus ir atsako į gerbėjų klausimus.
„Žmonės paprastai man tiesiog pasako, ką jiems reiškia žaidimas“, – sako Siddonsas, kurio teorija teigia, kad jis toks mylimas, nes „manau, kad jis yra apie tikrus žmones, tikrus personažus“.
„Manau, kad kiekvienas yra personažas, jei juos pažįsti“, – aiškina jis.
Siddonsas sako, kad vis dar turi žaisti „Fallout: New Vegas“ ilgiau nei kelias minutes klipe.
„Pagaunu mažus jo gabalėlius, kai kiti žaidžia“, – aiškina jis.
Paprastas kaip Pitas
Siddonsas užaugo netoli Fresno. Žinoma, jis tiksliai nepasakys, kur, bet patikina, kad buvo „geras vaikas“.
„Bėda paverčia bėda“, – paaiškina jis.
Jis daug metų dirbo Kalifornijos dykumoje kraštovaizdžio kūrėju, o prieš maždaug 20 metų persikėlė į Goodsprings. Ten persikėlė jo mama, sako jis. Ji įsidarbino barmene „Pioneer“ ir prireikė rankos sutvarkyti jos namus. Dabar ji gyvena Laughlin mieste, Neve.
„Aš ten buvau nuo tada“, – sako Siddonsas apie Goodspringsą, kuris yra maždaug 40 mylių į pietvakarius nuo Las Vegaso.
Paklaustas, ką mano apie „Fallout“ fenomeną, Siddonsas su sutrikusiu santūrumu atsako: „Manau, tai fantastiška“.
Už naudojimąsi jo paveikslu jam buvo sumokėtas fiksuotas mokestis, o ne honoraras. Paklaustas, ar tai atsiliepia jo jausmams, Siddonsas atsako: „Aš dėl to nesu nusiminęs – visai ne. Tikriausiai todėl mano personažą pavadino „Lengvu“.
Novatoriškas sedanas
Prieš vaizdo žaidimus Pioneer, kuris buvo atidarytas 1913 m., daugiausia garsėjo tuo, kad liūdniausiomis savo gyvenimo dienomis 1942 m. sausio mėn. priėmė nusivylusį Clarką Gable’ą. A sąrašo kino žvaigždė naudojo juostą kaip savo bazę, kol laukė žinios apie likimas jo žmonos, kolegės A sąrašo Carole Lombard. Sakoma, kad jo cigarečių degimas vis dar nudažytas ant vyšnios medienos strypo viršaus.
Geiblis negavo naujienų, dėl kurių meldėsi. Lombardas žuvo, kai TWA Flight 3 rėžėsi į netoliese esantį Potosi kalną.
Širdies skausmas taip pat aptemdo Siddonso istoriją. Kartą buvo ponia Gordy Siddons. Kiek laiko, jis nepasakys, bet ji mirė prieš šešerius metus nuo cirozės.
„Visą laiką galvoju apie ją, – sako jis, – bet tu tęsk.
Jie turi bendrą dukrą, kurią Siddonsas apibūdina tik kaip „jau suaugusią ir išvykusią“.
„Jau seniai nemačiau ir su ja nekalbėjau“, – sako jis ir nurodo, kad nežino, ar jo keista naujai įgytos šlovės forma yra kažkas, apie ką ji žino.
Nepaisant to, Siddonsas teigia, kad jis lieka nepakitęs dėl to, kaip viskas aplink jį pasikeitė.
„Aš esu toks pat, kaip aš, – sako jis ir priduria, – išskyrus tai, kad dabar „Pioneer“ man labiau patinka.